http://naprawsobiemiasto.eu/
POPRZEDNIE EDYCJE (2015/16) | REKRUTACJA ZAKOŃCZONA. KOLEJNA WKRÓTCE!Chcesz wziąć udział w szybkiej przebudowie Twojego miasta? 

Zostań inicjatorem miejskiej zmiany!https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc_VLTOoqLNJzSZtxvu_tKWqvKHDJlQcv7B1W4RRBE2O1--QA/viewform

Fundacja Napraw Sobie Miasto zaprasza do projektu wszystkie osoby, które chciałyby włączyć się w pracę nad przebudową ważnych dla mieszkańców obszarów życia miejskiego.


Wspólnie przeprowadzimy społeczny monitoring, zaprojektujemy zmiany, przetestujemy rozwiązania i zadbamy o ich trwałe wdrożenie. Przez trzy miesiące będziemy pracować warsztatowo w interdyscyplinarnych grupach piętnastoosobowych nad miejskimi innowacjami i... eksperymentować! Wspierać będzie nas zespół mentorów. 


Cykl warsztatów to 24 godziny, podzielone na trzy weekendowe spotkania. Na koniec otrzymacie certyfikat ukończenia "Miejskiej szychty", podpisany przez Fundację Napraw Sobie Miasto.


___NAJBLIŻSZA EDYCJA (2016/7)


Jeśli jesteś zainteresowana lub zainteresowany udziałem w kolejnej Miejskiej Szychcie, napisz na adres szychta@naprawsobiemiasto.eu i ewentualnie podaj tematy, które Cię interesują. Poinformujemy Cię przy uruchomieniu kolejnej edycji.


___POPRZEDNIE EDYCJE (2015/2016)

Otwarte dane w Katowicach
Celem Szychty jest 
przygotowanie hackathonu #otwartedane (1-dniowy maraton programistyczny; zobacz jak robi się to w Warszawie?), jako wydarzenia towarzyszącego TEDxKatowice (19 listopada) z nagrodą w postaci umowy na 1 000 euro brutto oraz kampanii promującej jego efekty. Tematem zmagań programistów będzie wykorzystanie danych zawartych w budżecie miasta Katowice (2010-2016) oraz Wieloletniej Prognozie Finansowej do uruchomienia nowych usług dla mieszkańców, z uwzględnieniem danych o budżetach obywatelskich (inwestycje, koszty utrzymania). 


Promocja idei kolei aglomeracyjnej

Chcemy reaktywować porzuconą ideę Szybkiej Kolei Miejskiej jako kręgosłupa komunikacyjnego aglomeracji. Drogą do tego celu ma być organizacja medialnego happeningu angażującego pasażerów różnych środków komunikacji, zwiększającego świadomość tego tematu wśród mieszkańców i włodarzy naszych miast.


Akcja społeczna #czystepowietrze

W ramach akcji społecznej #czystepowietrze w Katowicach  zorganizowaliśmy kampanię społeczną i zbiórkę podpisów mieszkańców Katowic pod inicjatywą obywatelską mieszkańców w sprawie podjęcia przez urząd miasta działań na rzecz poprawy jakości powietrza w latach 2016-2020.


Społeczny plan rozwoju dzielnicy - osiedle Paderewskiego i Dolina 3 Stawów

Szychta ma na celu stworzenia wraz z mieszkańcami  os. Paderewskiego i użytkownikami Doliny 3 Stawów społecznego planu rozwoju dzielnicy. Uczestnicy Szychty będą się starali poznać opinie mieszańców osiedla i użytkowników Doliny na temat możliwych kierunków rozwój dzielnicy.


Rewitalizacja społeczna podwórek

Celem szychty jest angażowanie mieszkańców w proces odnowy bytomskich podwórek, które mogą zostać objęte miejskim programem rewitalizacji. Chcemy wzmocnić w mieszkańcach troskę o ich najbliższe otoczenie.


___KTO SPONSORUJE WYDARZENIA?Projekt jest współfinansowany ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

___KTO JEST PARTNEREM AKCJI?
http://kodujdlapolski.pl
https://tedxkatowice.pl
http://trenerzy.slask.pl/


___JAK SIĘ Z NAMI SKONTAKTOWAĆ?


Piszcie na adres: kontakt@naprawsobiemiasto.eu.